Coraz powszechniej – nie tylko przez gwiazdy Hollywood – stosowane wlewy witaminowe podzielić można na 3 kategorie – wlewy dla sportowców; te, których zadaniem jest wspieranie prawidłowego funkcjonowania ludzkiego umysłu oraz wlewy prozdrowotne. Wszystkie te rodzaje terapii polegają na dożylnym podawaniu dużych dawek różnorakich komponentów – aminokwasów, witamin oraz preparatów witaminopodobnych celem poprawienia pracy organizmu w rozmaitych jej aspektach. Dzisiaj zajmiemy się ostatnią wymienionych powyżej grup – wlewami prozdrowotnymi. Co je charakteryzuje?

Wlewy na urodę 

Jednym z nich jest wlew korzystnie oddziałujący na kondycję skóry oraz włosów. Adresuje się go do osób chcących ujędrnić swoje ciało, przeciwdziałać problemom z cerą i łamliwości paznokci. 

Nauka dowodzi, że dużą rolę pełni w procesie rozkwitu trądziku stres oksydacyjny, a jego ograniczenie skutkuje redukcją symptomów tegoż. Witamina C jest efektywnym przeciwutleniaczem, a w parze z podnoszącym stężenie endogennego glutationu selenem zabija wolne rodniki. Dzięki kolagenowi nasza skóra jest bardziej elastyczna, a cynk odznacza się skutecznością w aspekcie redukcji niedoskonałości skóry, co często wykorzystywane jest w terapii trądziku. Oddziałuje też na regulację gospodarki hormonalnej, której upośledzenia często wpływają na przetłuszczanie się skóry oraz zmiany trądzikowe. Dodatek do wlewu stanowi biotyna.

Inny wlew z tej podgrupy przeciwdziała przedwczesnemu rozwojowi schorzeń wieku starczego.

Jego składniki  (głównie glutation) przede wszystkim niszczą reaktywne formy tlenu, chroniąc nukleotydy, proteiny i lipidy Oprócz niego istotny jest również selen, który reguluje wytwarzanie peroksydazy glutationowej, dając bardziej rozległe korzyści. Selen jest konieczny do produkcji enzymów biorących udział w syntezie aktywnego hormonu tarczycy, co przekłada się na sprawniejsze działanie tego gruczołu oraz wspomaganie metabolizmu. Ponadto selen ma właściwości przeciwnowotworowe. Wyciąg najbardziej wartościowych składników z krwi cieląt (Solcoserylu) zapewnia efektywniejszą dystrybucję tlenu oraz glukozy, co przekłada się na skuteczność metabolizmu energetycznego. Wspiera krążenie krwi i sprawnie odbudowuje uszkodzone tkanki, m.in. dzięki zintensyfikowaniu procesów syntezy kolagenu. Nie mniej ważne są obecne we wlewie witaminy z grupy B.

Wlewy wspomagające zdrowie i urodę

Do wlewów, które dobrze wpływają na oba te sektory bez wątpienia zaliczymy wlewy nawadniające, przydatne szczególnie osobom intensywnie trenującym albo tym, które przyjmują niewielkie ilości płynów, przez co cierpią na ich niedobór.

Wiele osób, mimo apeli lekarzy, nie pije zalecanych 2-3 litrów wody na dobę. W związku z tym borykają się z gorszym samopoczuciem, zmęczeniem i drażliwością, ale też z wieloma gorszymi konsekwencjami dla zdrowia, jak bóle głowy czy skurcze mięśni. Mając te kłopoty, można sięgnąć po roztwór potasu, sodu, wapnia oraz magnezu z dodatkiem witaminy C. 

Innym tego typu jest wlew oczyszczający. Dedykuje się go osobom, których organizmy zatruwają toksyny. W szczególności amoniak mogący być neutralizowany przez asparaginian amityny, jak również likwidujący stres oksydacyjny glutation.

Równie ważne są kroplówki witaminowe. Składają się na nie: aminokwas glutamina, cynk oraz inne mikropierwiastki i pakiet witamin – A, B, C, D, E i K. Taki kompleks witaminowy wyraźnie podnosi odporność ludzkiego organizmu.

Wlewy witaminowe dla życia codziennego

W głównej mierze chodzi o:

  • Wlewy antykac – Hamują objawy odwodnienia występujące po spożyciu alkoholu oraz redukują stężenie amoniaku we krwi i zwiększają poziom magnezu.
  • Wlewy na potencję – Zwiększają popęd oraz sprawność seksualną poprzez likwidowanie problemów z osiągnięciem i długotrwałym utrzymaniem erekcji, dzięki dostarczeniu do organizmu dużej ilości tyrozyny.

Oczywiście powyższy tekst nie przekazuje pełni wiedzy o wlewach witaminowych. Zachęcamy do samodzielnego jej zdobywania, gdyż dzięki temu można znacząco poprawić swoje zdrowie.